• Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Ciltli
Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Ciltli
Ürün Kodu : 97897545500646       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yayınevi :   Bahar Yayınevi
Yazar :  İmam Nablusi
400.00 TL   240.00 TL   Kdv Dahil
Aynı Gün Kargo
Gelince Haber Ver

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Ciltli


Yorumlanmamış bir rüya açılmamış bir mektup gibidir.

Rüya eskiden beri insanların ilgisini üzerine çekmiş insan hayatının gizemli bir tarafıdır. İlişkilerimizde diğer insanlara ve yaşadığımız olaylara karşı çoğu defa bilincimizden gizlenen gerçek tepkilerimiz rüyalarımızda ortaya çıkar. Rüyalarımızın birinci görevi bizi içinde bulunduğumuz ruhsal durumla ilgili ipuçları vermektedir. Rüyalar kendi öz benliğimiz ile ilgili bu bilgi ve mesajları bize semboller kullanarak sunar.  Zira gerçek olanın sembolleri ve dolaylı anlatımlara başvurulmadan apaçık ortaya konulması benliğimizi rahatsız edecektir çoğu defa. Bundan dolayı rüyada kullanılan sembollerin bilinmesi rüyadaki mesajı anlamanızın ilk basamağıdır.

Diğer taraftan bazı rüyalar bize gelecekle ilgili çoğunlukla sembolik ve gizli bazen de açık mesajlar sınar. Ancak her sembol her zaman aynı anlama gelmez. Bir sembolün bazen bir kişide değişik sembolik anlamlardan hangisini ifade ettiğini iyi bir tabirci bilebilir.

Rüya bu özelliklerinden dolayı İslam kültüründe de üzerinde dikkatle durulan bir konu olmuştur. Peygamber gerçeği yansıtan rüyaları "Salih rüya" olarak tabir etmektedir.


Bu kitapta islam dünyasının önemli rüya yorumcusu İmam Nablusi%27yi esas almak üzere diğer önemli yorumculardan İbn Şirin Cafer-i Sadık İbn Kesir Salimi Ve Kirmani%27in görüşlerine başvurduk. Bir taraftan maddeleri çoğaltırken muhteva açısından da zenginleşmesi için değişik yorumları yansıtmaya çalıştık.  Bütün Rüyalarınızın yorumunu değişik alimlerin görüşleriyle kitabımızda bulabilirsiniz.

RÜYA NEDİR İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz. Arapça kökenli bir kelimedir. Sözlük anlamı görünen şey demektir. Rüyanın Türkçe karşılığı düş tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılayamaz. Rüya daha geniş anlamlar ifade eder. Bunların neler olduğunu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlatmazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konumun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mahiyeti itibarıyla nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur. Zira rüya ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen rüya derecesinde değildirler. Sonuçlarından hareketle düşünce ve akılı kavramak onları irdeleyip ortaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir. Rüyayı iki yönden ele almak gerekir: İnanç açısından. Bilim açısından. İnanca göre rüyayı ele aldığımızda üç çeşit rüya karşımıza çıkar: Rahmani (doğru) rüyalar. Şeytani rüyalar. Günlük olayların etkisiyle veya vücudun rahatsızlığı sonucu meydana gelen rüyalar.

Yazar
:
İmam Nablusi
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
Aynı Gün Kargo
Kargo Firması
:
Sürat Kargo
Gönderilecek Bölge
:
İstanbul
Teslimat Detayları
:
1 İş Günü İçinde Kargoya Teslim Edilir
İade/İptal Detayları
:
Taşıma esnasında zarar gören ürünlerde kargo görevlisine zabıt tutturmanız gerekmektedir.
Ürün Etiketleri
NABLUSİRÜYA
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.
426-648-8308