• Mevkufat Mülteka Tercümesi  4 Cilt-İthal Kağıt
Mevkufat Mülteka Tercümesi 4 Cilt-İthal Kağıt
Ürün Kodu : 9789759180270       Yorumlar (1)      Yorum Ekle
Yayınevi :   Sağlam Yayınevi
1,400.00 TL   840.00 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
Aynı Gün Kargo
-
+

Mevkufat Mülteka Tercümesi  4 Cilt

Bu güzel eser Hanefi ulemasından İbrahim b. Muhammed-el-Halebi (?-956) nin Mülteka-ı-Ebhür adlı meşhur kitabının tercümesidir.
Mültekkanın kendisi Kuduri Muhtar Kenz ve Vikaye gibi meşhur metinleri içine almakta kalmayıp diğer bir çok ittifakı meseleleri sinesinde toplayan bir hazine olduğu halde mevküvati Mehmet Efendi merhum bu hazine ile yetinmemiş 25 den fazla eserden tercümesine meseleler aktarmıştır. Bu suretle eser tercüme olmaktan çıkmış adeta özene bezene yazılmıŞ mükemmel bir hazinet-ül-hazain olmuştur. Yalnız osmanlı üslubu ile yazıldığı için bu gün anlaşılması çok güçtür.
Bu kıymetli eseri sadeleştirerek günümüzün okuyucularına arzetmek için sağlam yayınevi sahibi Alaeddin Sağlam bana müracatta bulundu.Teklifini memnuniyetle kabul ettim ve bu eseri güzide talebelerimizden Zülkarneyn Tatlılı ile Şevket Gürel'in yardımları sayesinde mümkün olduğu kadar sadeleştirmek kolay anlaşılır hale getirmeye çalıştım..
Yalnız bu arada ufak bazı tasarruflara lüzum hasıl oldu. Mesala Arapça bir kelimenin uzun uzadıya yapılan iştikakı bazı luzumsuz kaideler ve fıkıhla alakası olmayan izahat okuyucuyu bıktıracağından fayda yerine zarar getirebilir. Onun için böyle lüzumsuz görülen şeyler sırası geldikçe kıtaptan çıkarıldı. Bu suretle eser daha faydalı hale getirildi. Gönül isterki böyle ganimet eserler hakikaten ganimet bilinmeli ve şevkle okunmalıdır.
Cenab-ı Hak cümlemize bol feyizler ve hayırlı muffakiyetler ihsan buyursun Amin.

Toplam 1 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Elif Yüce
Mülteka tercümesi 4 cilt sipariş verdim çok kısa bir sürede elime ulaştı.Paketleme çok güzel sağlam yapılmıştı.Ufak bir deforme farkettim bi tanesinde ilettim kendilerine watsap danışma hattından.Gönderin değişimini yapalım dediler.Kargo kaynaklı kabul etmiyoruz diyebilirlerdi ama sağolsunlar kırmadılar değişimini yine kısa sürede ulaştırdılar.(Sorun bizden olduğu sürece ürünümüzün arkasındayız Allah’ın izniyle deyip mahçup etmiyorlar.) Çok naif insanlar kırmıyorlar ve utandırmıyorlar.Baskı ile ilgili sorularıma da gayet sakin bir şekilde anlattılar insanın aklında soru işareti bırakmıyorlar.Basımları kaliteli çok beğendim.Şamua baskı siparişi verdim özellikle daha iyi bir basım olduğu için sarı baskı.(Biraz fiyatı uygun isteyenler ithal de alabilirler.)her iki baskı da var sitede ithal baskı ve şamua baskı olmak üzere.İsmileri ile müsemma bir site gerçekten sağlam ve güvenilir.Herşey sadece alışveriş değil insan olma hakikatini aşıladıkları için ayrıca detaylı yazma gereği duydum.İlk defa alışveriş yaptım çok memnun kaldım çok teşekkür ederim kendilerine tüm ekibine.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
Aynı Gün Kargo
Kargo Firması
:
Sürat Kargo
Gönderilecek Bölge
:
İstanbul
Teslimat Detayları
:
1 İş Günü İçinde Kargoya Teslim Edilir
İade/İptal Detayları
:
Taşıma esnasında zarar gören ürünlerde kargo görevlisine zabıt tutturmanız gerekmektedir.
Ürün Etiketleri
FIKIHİSLAMAHMED DAVUDOĞLU
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.
426-648-8308